start | Co chci říct
Co chci říct - co chci
krátký odkaz - t.zvb.cz/t/cochci
podčlánky:

tagy: povídání, o mněTohle si píšu už asi přes rok a nemá to extra dobrou podobu. Literární útvar může ale pro jednoho být zajímavým čtením a tak si to dám na svou silnou stránku. Dostal jsem zpětnou vazbu na to, že je to zvláštní, že o sobě bych toho tolik pověděl. Nevím, je-li zde něco, co veřejně bych tajil. Každopádně mne to vede k zajímavému zamyšlení. Většinou o sobě lidé tolik nepovídají, že si někoho hledají. Nedělají tuhle činnost tak cílevědomě. Asi se bojíme, že si o nás bude okolí myslet, že jsme nějak zoufalí, či co a to nám sníží hodnotu. Či snad nějak jinak nás ohrozí ten fakt, že jsme v hledajícím stádiu. Přitom je to tak důležité. Asi nevím co je pro mně důležitější. Dělám hodně věcí, ale dělám je právě proto. Vztah znamená děti a děti znamenají budoucnost. Navíc, s jedním křídlem se špatně létá.

Hledám. A aby se mi líp hledalo, napíšu si co...

Jsou dva úkoly mojí ženy.
Nejdůležitější úkol je, aby mě probudila vždy, když v životě usnu.
Druhý úkol pak je, že mě musí inspirovat.
O to zbývající se můžu postarat, ale tyhle dvě věci jsou opravdu důležité.

Běhám jen na vlak.

Když není vyhnutí, tak čtu.

Můj mozek nás oba může uživit, pokud ho udržíme v chodu.

Auto má třeba dobrý motor, ale je mu k ničemu, když ujíždí špatným směrem. Filosofie je pro mě důležitá.

Nemusí být extra úspěšná, ale musí rozumět životu (je krásnej [to většina lidí neví]).

Z mého vzdělání a osobnosti jsem bohužel naslouchající typ. Vedle sebe nemůžu mít ženu, která by povídala zbytečné věci, protože bych se brzo unavil tím, že bych jí stále poslouchal.

Pokud máš ráda peníze, tak tě musím předem odradit. Nevidím smysl svého života v jejich vydělávání.

Taková, se kterou bych začnu dělat dlouhodobý vztah, bude potenciální matkou mých dětí. Mám tendenci opouštět vztahy s dívkami, u kterých zjistím, že nechci, aby vychovávaly moje děti.

Některé chyby dělám naschvál. Později se naučíš které.

Může se stát, že bude potřeba něco vyřídit. Budu rád, když v té době se budu moci na svou ženu spolehnout, že se mezitím dobře postará o naše děti i o sebe.

Setrvávám v tomhle zvláštním závodě moderní společnosti. Asi by mně ale časem unavilo, když bych musel závodit i doma. Doma si rád občas trochu odpočinu.
Asi i proto preferuji někoho, vedle koho budu moci prožít trochu klidu.

Já se o to snažím a vím, že to není vždycky tak jednoduché. Nemám rád lidi, kteří neřeší problémy.

Nemám nic proti emancipaci. Myslím, že jsem zvyklý na spolupráci, kde oba mají svou roli. Já si nejraději hraju na muže a ocením, když moje žena bude dělat zase ženské věci.

Nemůžu mít u sebe někoho, kdo je trvale nestabilní. Nemůžu si tahat práci domů. Když bys spotřebovávala veškerou mojí pomoc, nedostalo by se na ostatní. A časem bych tě musel opustit.

Samozřejmě switch, to je jasné.

Nerozlišuju mě a mně. To je lepší přijmout jako fakt.

Občas mne lidé obviňují z cynismu. Není to tak. Mohu kdykoli přestat. Stačí aby padaly trakaře.

Jsem spolupracující typ a do vztahu jdu po hlavě. Omlouvám se všem, koho jsem pak zmátl tím, že jsem začal couvat.

Chtěl bych být na svou ženu hrdý. Takovou věc by sem sem psát neměl. Jakpak je možné, to po někom požadovat? Měl bych napsat, že si své ženy musím vážit. Rád bych to své ženě samozřejmě i dával. Zdarma nic není a ani v partnerství nemůže jeden dlouhodobě víc brát. Během roku existuje několik chvil, kdy jsem docela vážný.

Musím se zamilovat. To je bohužel podmínka. A třeba mně i mrzí, že to nejde na objednávku.

Byl jsem na Aljašce a byl jsem sám. Bylo tam napsáno, že člověk nemá chodit sám, protože ho může natrhat medvěd. Rád bych dál šel s někým, s kým si můžeme navzájem krýt záda.

Přišel jsem na to, že na některé věci sám nepřijdu. A když bych u sebe měl druhého sebe, nic nového by mi nepověděl. Chci dlouho mluvit často s někým, kdo je docela jiný, než já. I evoluce to doporučuje. Kvůli obranyschopnosti.


O smyslu života si s tebou budu rád dlouze povídat, protože si oprávněně myslím, že jsem v tomhle poznání došel o kousek dál, než běžné okolí. Asi bys pak ráda věděla, kam vede moje cesta. Já to nevím, ale cítím, že bych poznal, když bych šel špatně.

Moje kamarádka mne jednou hodně zklamala, když mi řekla, že si nedovede představit, že bych byl často smutný. Jsem rád, že si mně lidé pamatují, jako někoho, kdo vždy rozdává radost. Bohužel potřebuju abys patřila mezi lidi, co si mne takhle nepamatují. Chtěl bych, abys mne znala víc.

Pochopil jsem, že nejlepší mi zabírající antidepresivum je láska. Potřebuju milovat kuli sobě. Na oplátku slibuji, že se nechám milovat od tebe.

Slohový útvar je věnován památce na Robina Williamse.

Moje holka musí mít jiskru. To je jedna z nejdůležitějších věcí, ale mám jí skoro na konci, protože jsem pořád nevěděl jak to napsat zajímavě. Když se do těch očí podívám, nemůžou být pusté. Jiskra se nejhůř definuje. Jinak se to taky poví, že musí umět tančit.


Lepší je asi nechat věci jen tak doznít, ale mám tendenci zpětně revidovat tvrzení co jsem vyslovil dřív.
- Mám tendenci končit vztahy co nevedou k dětem. Jenže doteď jsem měl všecky vztahy bez dětí a každej z nich byl krásnej a vzpomínám na něj. Tak co má smysl?
- Nerad poslouchám zbytečné věci. Jenže někdy naopak hrozně rád odpočívám jejich poslechem. Je to hodně uvolňující. Asi má smysl říci, že nemám rád negativní lidi. Nemám rád lidi co si pořád na něco stěžují a kradou energii ostatním lidem.


Komentáře k článku:
Vaše jméno:
písmeno kvé:
----------