start | Co chci říct
Co chci říct - dopis pro Pavlínu
krátký odkaz - t.zvb.cz/t/vse
podclánky:

Že je jaro, zveřejním dopis Pavlíně. Na chatě jsem z něj kdysi četl spoluchatujícím a rádi ho poslouchali. Tak si myslím, že to je věc, kterou bych na web měl dát, aby případně jiní ho rádi mohli číst. Snad vás tedy díky tomu zdůvodnění neurazí ta recyklace.
Dopis Pavlíně jsem podle emailu odeslal 21.2.2012.
Dopis Pavlíně je dnes už jen literárním útvarem. To říkám o všech věcech, které nejsou docela pravdivé. Za věci co jsem dnes našel v dopise nepravdivé se snad stydím. Snad ale ani ne. Protože později jsem pochopil, že takhle život funguje. Dopis je z počátků lásky. Tam všechny věci se zdají nekonečné a definitivní.
Poté co Eva přišla a pobyla v mém životě, ho zase opustila. Zajímavé je teď znova vidět po sobě bod pps. Když se naše cesty rozdělily, utěšoval jsem se tím, že když existovala jedna, tak někde na světě musí ještě existovat nejmíň jedna další. Ani po delším čase pátrání nevzdávám. Vlastně to teď trvá už déle, než co jsme předtím byli spolu a já si občas uvědomím, jak stále žiji z té proběhlé lásky. Frekvence Ev v životě člověka vychází na jednu za 27 let.

milá Pavlíno,
mám tady nějaký čas a tak jsem se rozhodl sepsat ti pár řádků. říkalas, že ti budu muset povědět všecko o Evě až budu mít čas. nevím kdy budu mít čas tě vidět a taky se bojím, že bych nějaké věci zapomněl. proto jsem se rozhodl, že je raděj všecky za tepla naklepu do dopisu.
takže se ti omlouvám že tě zahltím psaním o tom, jak je moje žena impozantní. ty máš Michala takže jistě nejsi z těch které by moje euforie položila. (kamarád se se mnou nechtěl sejít, že prej by to neutáh)

zde to tedy máš. to slíbené všecko o Evě:


1) když jsem ještě skoro spal, tak moje slečna Eva slezla z palandy a došla si pro tužku. na hrudník mi napsala (pokud se mi povedlo to v zrcadle dobře přečíst):
miluju tě
nezapomeň na mě, jo?
nechci/nesmím
tě ztratit
to mi vyhovuje, protože mám teď argument proč se nemůžu mejt. mozek mojí slečny Evy umí taky vyrábět blbosti jako ten můj. občas jí až nestíhám. nesmím si jí nechat přerůst přes hlavu.

2) když si vzpomenu na tvou reakci když jsem ti psal, že mám dívku, zdalipak jsem jí už sundal provazy, tak se usměju (není to ale vidět, protože se v těchto dnech jako debil usmívám furt)

3) občas moje slečna Eva řekne vtip a já ho pochopim až za chvíli. to jsem snad nezažil. hrubě nesouhlasím s tím, aby byla bystřejší než já. budu jí dávat do pití rohypnol. někdy vyrazim mapovat s ní a vyplníme vám formulář společně. ten kdo to od nás bude přebírat, tak pukne.

4) když mojí slečně Evě něco provedu, tak mně potom štípne. třeba do ruky. Moje slečna Eva si ode mně nenechá nic líbit. občas moje slečna Eva nic neřekne a pošle mi něco jen stiskem ruky za kterou jí držím. pošle mi tak emoci co zrovna cítí a já jí pak cítim taky. myslím ale, že už jí za ruku držet nemusím. už mi neuteče.

5) jednou můžeš naši korespondenci vydat jako "dopisy Pavlíně" a zbohatneš na tom.

6) občas je moje slečna Eva rebel. nejlíp když se nikdo nekouká.

7) občas moje slečna Eva myslí ne, ale řekne ano. já vím obě odpovědi. je to fajn, protože si pak z těch odpovědí můžu vybrat. když to pro mně bude výhodné, tak můžu dělat jako že jsem nečetl tu, co si jenom myslí.

8) přemýšlím jestli tenhle dopis v kopii pošlu i Evě když už se s tim tak píšu

9) moje slečna Eva přemýšlela o tom proč nechodím do kostela, když šla do kostela. jistě také přemýšlela co rád jím když snídala, proč studuju svůj obor když si balila věci do školy, co se mi zdává když šla spát a co všecko si asi řikám s mámou když mluvila s mámou. moje slečna Eva na mně často myslí. i teď na mně myslí, ale to je tim, že si čte tenhle text (tedy vy si ho asi každá čtete v jinou dobu, ale chápeš). co jsem chtěl říct je, že moje slečna Eva se mně snaží pochopit. já jsem jí říkal, že je mi to příjemné a že mi připadá že se to neděje často. ještě než jsme se viděli, tak o mně taky vyprávěla dvoum kamarádkám a taky bratrům. moje slečna Eva má hrozně moc bratrů.

10) asi pošlu, ale nějakou cenzurovanou verzi

11) he. he. zrovna mi napsala. už to nemohla vydržet. můžu se jí vysmát, že to vydržela kratší dobu než já. ještě že netuší že tu mám rozepsané tadyto a k tomu ještě hromadu poznámek v telefonu na každodenní smsky.

12) stejně nemam její mail. musim si o něj říct

13) moje slečna Eva mně miluje. i já miluju mojí slečnu Evu. milujeme se tedy navzájem. je to vcelku optimální kombinace pro milování dvou lidí.

14) teď sem mněl dobrej nápad na odstavec, ale zapomněl jsem ho, protože jsem jedl hermelín

15) a teď jsem přestoupil a povídal jsem si s opilcem o generačních rozdílech. ale asi trochu vypadávám z kontextu.

16) ráno mi moje slečna Eva pověděla "ty jsi nějakej vychrtlej. co s tim uděláme?". nechce abych s tím něco dělal a ani s tím nechce něco dělat. chce, abychom s tím něco udělali. totiž problémy řešíme spolu, protože jsme spolu. nejsme už dva. musel jsem slíbit, že všechno snim. (po pravdě jsem to slíbit nemusel. moje slečna Eva by mně měla milovala i vychrtlýho.)

17) moje slečna Eva má dva tóny hlasu. (možná víc ale ještě nemam vychytaný jemný nyjance) střídá je v určitejch situacích, ale to se blbě píše do dopisu.

18) moje slečna Eva je drzá. projevuje se to už tím, jak drze odmítá přiznat, že je drzá.

19) moje slečna Eva viděla že piju čaj s medem. potom mi uvařila čaj s medem. mojí slečnu Evu zajímá co mám jak rád, aby mi to pak mohla splnit. i mně zajímá co má ráda moje slečna Eva. na některé věci jsem už přišel a tak jí je dělám. je to vyrovnaná partie.

20) moje slečna Eva nebývá dlouho v posteli. není žádný lenoch. v posteli vydrží dlouho ležet jen za předpokladu, že i já ležím v té posteli. v tomto experimentu se postel vyskytuje ve všech případech. mám teorii, že postel není tím faktorem, který Evu v ní drží.

21) jdou mi špatně hodinky. ukazují že jsem naposled viděl svou slečnu Evu dnes ráno, ale já přitom velmi cítím, že už jsem ji neviděl několik měsíců.

22) moje slečna Eva má na každé ruce pět prstů. i na nohou má pět a pět prstů. všechno jsem si zkontroloval. přeci nebudu kupovat zajíce v pytli.

23) večer jdeme s mojí slečnou Evou spát do postele. když jsme v posteli moc brzo, tak by moje slečna Eva ještě neusnula a proto mně přemlouvá, abych jí chvíli četl. tak vezmu knihu a čtu jí jí.

24) nejsme stejní. v něčem s mou slečnou Evou stejní jsme, ale v něčem zase ne. některé věci má ona a některé mám já. něco ví ona a něco vím já. něco víme oba a u něčeho se zase neshodneme. jsme dvě strany jedné mince. ani jeden z nás by nebyl celý bez toho druhého. nyní již nemůžeme být bez sebe. i když je moje slečna Eva ode mně daleko, tak je v duchu pořád se mnou. vím co by si o čem myslela a co bych řekl, aby se rozesmála.

25) nezpívám. zásadně nezpívám, když to může někdo slyšet. mojí slečně Evě jsem to říkal, takže ví, že nezpívám. a naopak neví, že teď si tady sám nahlas zpívám, protože jsem zamilovaný.

26) moje slečna Eva se usmívá. já jsem rád, když se moje slečna Eva usmívá. naštěstí se usmívá pořád, takže můžu být pořád rád. je to na ní vidět, protože už má takové kulaté tváře od toho jak se usmívá pořád na každého, aby byl svět veselejší. moje slečna Eva se usmívá i teď, když si čte tenhle text. nejvíc se smála u toho jak je drzá. a když četla o tom jak už jí nemusím držet za ruku, tak se zhluboka nadechla a udělala takové tiché "ách". vlastně to není tak docela pravda co píšu. teď když si přečetla jak zase vím u čeho se smála, tak se směje ještě víc. a teď zase udělala tiché "ách". moje slečna Eva by teď hodně chtěla být se mnou. bude teď muset chvíli chodit po místnosti, aby si odpočinula, než bude číst dál.

27) moje slečna Eva je jako nebe. je čistá. pečuje o sebe. když příjde zvenku, tak se jde učesat a umýt. nepečuje o sebe však jen zvenčí. když se chvíli zastaví, tak se jí skrz oči můžete podívat do duše. i tam má všecko spořádané. má tam věci roztříděné a urovnané do komínků. moje slečna Eva dbá o to, aby ona i její duše byla čistá a bílá. asi proto mám občas pocit, že trochu svítí a vyzařuje spoustu příjemného uklidňujícího tepla. když je moje slečna Eva na horách, tak si vezme bílou bundu a vůbec všecko. aby všichni viděli, s kým mají tu čest.
moje slečna Eva je jako nebe. chtěla by, aby se všem mohlo dobře dařit. ráda dělá dobré skutky. je hodná na všechny lidi, neboť ví, že má mít všechny lidi ráda. říká lidem pravdu. moje slečna Eva ráda pečuje. nejen o sebe, ale také o lidi okolo ní. pečování a dbaní jsou její největší koníčky. má ráda slunce a taky procházení po louce. je z vesnice a není vůbec rozbitá jako lidé z města. moje slečna Eva je jako Eva z ráje. přišla ze světa, kde nepoznala co to je hřích. dohodli jsme se, že moje slečna Eva bude mít na starosti ženské věci.
já jsem jako peklo. dohlížím na to, aby svět byl spravedlivý a aby se lidem dostalo to, co si zaslouží. proto se občas musím umazat. někdy nosím černý kabát a někdy si oblékám černé myšlenky. mám rád procházky v noci a taky v lese. když jdeme po ulici, držím mojí slečnu Evu pevně za ruku a dívám se, jestli někde není někdo, kdo by jí chtěl ublížit. jsem z města a proto umím takové lidi vidět. já jsem jako nevěřící Tomáš. nemůžu věřit ničemu, čemu nerozumím. když u mně moje slečna Eva leží a spí, chvíli se na ní dívám. vidím, že je v bezpečí a tak můžu také spát. dohodli jsme se, že já budu mít na starosti mužské věci.

28) dnes večer jde moje slečna Eva na ples. bude tam tančit.

29) abych mohl spát na koleji, musela moje slečna Eva vyplnit formulář. těšilo jí to, protože už si pamatuje kdy jsem se narodil a kde bydlím. u jedné položky se zasekla a podívala se na mně. v kolonce stálo: "souhlas toho, na jehož lůžku bude návštěva spát". naštěstí nakonec do kolonky napsala "ano" a stvrdila ho svým podpisem.

30) když něco moje slečna Eva dělá, tak si to užívá.

no a to je asi tak celé.
měj dobrý den!

ps) ad 27: jediné na čem se nemůžeme shodnout je kdo bude uspávat děti. podle mně to je ryze mužská věc, ale moje slečna Eva zatvrzele trvá na opaku. asi jim budeme číst před spaním společně. na horách jsme si to už natrénovali když jsme pečovali nemocné dítě.

pps) ad 1: ani já si nepřeju ztratit svojí slečnu Evu. buhví kolik let by to zase trvalo, než bych jí zase našel. musel bych totiž najít zase jí, protože je jen jedna.

Komentáře k článku:
Vaše jméno:
písmeno kvé:
----------