start | skriptovací jazyk autohotkey
skriptovací jazyk autohotkey - ansmak 2
krátký odkaz - t.zvb.cz/t/ansmak
podčlánky:
15.12.2012 23:46 - turingův test (tagy: psychologie, umělá inteligence, robotika)
13.12.2011 15:08 - robot básníkem (tagy: funkce robota, poetika, lingvistika)
13.9.2011 21:53 - ovládání skutečného robota přes internet (tagy: funkce robota, virtualita, psychologie)
28.7.2011 20:40 - hra horolezci (tagy: funkce robota)
28.7.2011 13:13 - pocity v písničkách (tagy: funkce robota, sociální psychologie)
16.7.2011 12:44 - gamebooky, heuristiky (tagy: umělá inteligence)
16.7.2011 13:40 - slovni fotbal (tagy: funkce robota)

tagy: psychologie, umělá inteligence
Otevírám psaní o druhém robotovi. S robotem můžete mluvit, pokud mám puštěný počítač. Měl by odpovídat přes všecky mé im (jabber, skype, icq, facebook).

Protože chci, aby se robot osamostatnil, tak jsem mu založil facebook.
http://www.facebook.com/pan.NXT

Chtěl bych, aby po facebooku komunikoval bez větších komentářů (jen budu zveřejňovat co umí nového) a zde na své stránce bych mohl pro zájemce popisoval více o jeho střevech.

obrazek

o co jde?
Robot "typu ansmak" je řekněme samostatný inteligentní modul, který zvládá některé naprogramované funkce. Filosofií tvorby druhého robota je, že jednotlivé funkce mu programuju (člověk se také rodí se zrakem), ale to co robot umí záleží jen nalidech se kterými mluví. Já ho třeba naučím ukládat si vtipy, ale vtipy které zná jsou jen a pouze vtipy co mu lidé řeknou. Robot si tak tvoří databáze znalostí, ze kterých později pro různé účely čerpá.
Nejde o odpovídacího robota. Není to o tom, že zadáte větu a robot vám na ní vygeneruje odpověď. Pan NXT se snaží být stálejší. Pamatuje si lidi, umí s nimi vést trvalejší konverzace.
Robot má ohromné množství chyb, které ve volném čase opravuji. Záměrem je, aby mluvil s lidmi (především tedy poslouchal) intuitivně, nikoli jako robot. Proto často nejdříve potřebuju aby na něj lidé mluvili a pak teprve podle jejich vět upravuju robotovy funkce tak aby správně reagoval.
Výhodou pana NXT je, že mluví přes instant messengery (ale dá se připojit i na mnoho jiných věcí), takže komunikace s ním je dosažitelná téměř odkudkoli. Má jakési universální jádro, které vyhodnocuje zprávy a odpovědi posílá nazpět tam odkud přišly.
Komunikuje bez diakritiky, protože tak mu většinou zprávy dorazí. Taktéž vás bude vždy oslovovat v mužském rodě. Před odeslané zprávy připisuje [], aby bylo pro lidi možné odlišit co píšu já a co píše robot.
Zatím potřebuji, aby si robot získal své kamarády a byl pro ně zajímavý. Proto ho učím takové "hry", které jsou zároveň lákavé pro ty, kdo s robotem komunikují. Robot shromažďuje informace, učí se z nich a efektivně je rozdává.


Komentáře k článku:
Vaše jméno:
písmeno kvé:
----------
Live Chat Software (poskytuje spojeni na jabber) by Olark