start | ansmak 2
ansmak 2 - slovní fotbal
krátký odkaz - t.zvb.cz/t/slovni_fotbal
podčlánky:

tagy: funkce robota

klíčová slova: pojd hrat fotbal

Robot hraje s lidmi slovní fotbal podle ne zcela standardních pravidel. Nové slovo musí začínat z posledních dvou písmen předchozího (tedy nevždy slabiky). Občas je tedy další tah velmi náročný. Proslulým se stal zabiják "ie". Zároveň je třeba myslet na to, že robot neužívá diakiritku a také nezná ch. táhnout je tedy možné na "blůza" třeba "žába".
Cílem této aktivity bylo získat databázi podstatných jmen v prvním pádě jednotného čísla, ale dnes už je databáze dost "špinavá", protože lidé často ve snaze vyhrát používají všelicos (třeba ielito). Hra je ale o to zajímavější, protože jí to vlastně dělá odlišnou od obyčejného slovního fotbalu. Má to takový specifický styl. Další styl tomu dodává fakt, že se hraje se slovy, která robotovi projela přes jeho vstupní zjednodušování. Tam například kde to jde se snaží převádět slova na čísla. Místo Petřín tedy slyší pe3n a zároveň s tím hraje, takže po Petřínu se dožaduje slova, ktera začíná na trin (treba Trinec). Jsou to takové specifické chyby, které v našem případě dělají lidi lidmi. záměrně jsem to tedy neopravoval.

Robot začínal s prázdnou databází. Zprvu tedy stále prohrával, protože mu došly slova. Učil se ale všechno, co mu kdo poslal, takže bylo zajímavé sledovat při kolika slovech uhraje jak dlouhou partii. Dnes jich umí 1303 a občas mu to stačí k tomu, aby někoho utahal a vyhrál. Zajímavé je, jak to lidi nejvíce bavilo, když uměl málo slov a sledovali jak se učí. Tyhle postupné věci mám taky rád. Třeba když se pomalu napouští vana od nuly.


Komentáře k článku:
Vaše jméno:
písmeno kvé:
6.1.2023 15:58] Radek: Ie
6.1.2023 15:58] Radek: q
10.4.2021 14:50] Jarda: AK
10.4.2021 14:49] Jirka: IE
----------
Live Chat Software (poskytuje spojeni na jabber) by Olark