start | skriptovací jazyk autohotkey
skriptovací jazyk autohotkey - Imperium - program na sdílení souborů
krátký odkaz - t.zvb.cz/t/imperium nebo t.zvb.cz/t/i
podčlánky:

hodnocení článku: 5/5

3.1.2011 Na požádání jsem program upravil i do verze pro nevidomé. Ubylo tlačitko vypnout a volba klávesy. Místo toho přibylo tlačítko pro potvrzení volby.
IMPERIUM verze pro nevidomé ke stažení zde.

!prosim pokud to nekdo zkousi pod vistami ci win 7 o info jestli to funguje!
!pokud používáte bránu firewall systému windows, tak je někdy potřeba přidat výjimku pro C:\WINDOWS\system32\ftp.exe!
!jeden z uživatelů měl poškozený systémový soubor ftp.exe. Proto ho zde přikládám ke stažení. Musíte si ho dát do složky C:\WINDOWS\system32\ !

krátce:
Imperium je jednoduchý program, který jsem (pro vás) napsal. Umožňuje rychle sdílet soubory po internetu.
Jednotlivé soubory lze bez čekání stahovat přes html odkaz (link)
Většinu základů jsem se snažil napsat do nápovědy programu.
IMPERIUM ke stažení zde.dlouze:
Čas od času se stává, že se chcete o něco podělit s lidmi. O nějaký text, dokument, fotku. Jak dlouho vám trvá, než takový soubor dostanete k lidem? Mně asi 30 vteřin.

Sám jsem si udělal jednoduchý program, který umožňuje nahrávat soubory na server, na kterém jsou mé stránky a tak jsem si říkal, že i vám se může hodit taková věc. Dobu za kterou se soubory dostanou k adresátům to dost snižuje.

Na co se to třebas dá používat?
- posílání souborů mezi lidmi
- umisťování obrázků do diskuzních fór, či blogů
- posílání souborů více lidem
- ukládání souborů na internet ve chvíli, kdy s nimi chcete pracovat odjinud (přes imperium se můžete dostat ke své složce odkudkoli a upravovat zde nahrané soubory. Přes html odkaz se k souborům dostanete i bez Impéria)
- sdílení souborů ke společné práci skupiny lidí

Dokonce i odeslání souboru emailem je delší, protože v emailu musíte kliknout na přílohu, kterou pak hledáte po celém počítači. Přes imperium lze soubor okamžitě nahrát přetažením na ikonu a do emailu vložíte odkaz na stažení daného souboru.

Ty co se v počítačích trochu vyznají, obohatím informací, že jde vlastně o velmi zjednodušeného FTP klienta, který obsahuje jen funkce, které předpokládám jsou nejvíce potřebné a zároveň se snaží zrychlovat jejich dostupnost a průchodnost.

imperium
Takhle program vypadá, ale místo abych vám popisoval jak se s ním pracuje, tak vám tu popíšu jak jsem do článku dostal tento obrázek.
1) stiskl jsem printscreen (což ve windows uloží aktuální obrazovku do schránky)
2) v Imperiu jsem zvolil obrázek, což mi otevřelo malování
3) vložil jsem obrázek (ctrl+v) a ořezal tak, aby byl vidět jen program Imperium
4) zavřel jsem malování s uložením změn. poté se obrázek uložil na sever a mně se do schránky vložila jeho adresa
5) adresu obrázku do článku jsem prostě vložil (ctrl+v)

nejen sdílení souborů, ale i práce s nimi
Asi jste někdy viděli google document, či podobnou online službu.Velkou výhodou těchto systémů je, že umožňují, aby na jednom dokumentu pracovalo víc lidí. Impérium (ač primitivní) jde v tomto dál. Sice nemůžete upravovat soubor zároveň s někým ve stejnou chvíli, ale soubor upravujete na svém počítači, což má výhody dvě:
1) soubor upravujete ve vašem programu tak jak jste zvyklí. Nemusíte se učit s novými aplikacemi. Navíc není potřeba aby na úpravu jednoho souboru používali všichni zůčastnění stejnou aplikaci.
2) nezáleží na typu souboru. Internetové aplikace umí většinou jen pár základních typů. S pomocí Imperia můžete sdílet a upravovat liboolný soubor (není-li větší než povolená velikost)

Co se historie týká, tak Imperium je jedna z funkcí starého programu Metafawck, který jsem vyvíjet přestal, avšak tato funkce se mi zdála pro lidi třebas šikovná a tak jsem se po čase rozhodl napsat to jako samostatný program.
IMPERIUM ke stažení zde.


Komentáře k článku:
Vaše jméno:
písmeno kvé:
13.8.2011 5:47] :
19.4.2011 0:05] :
----------