start | S čím si hraju
S čím si hraju - DDR, malý chlapec a Mafia I
krátký odkaz - t.zvb.cz/t/ddr
podčlánky:

hodnocení článku: 2/5
DDR
DDR je sice Německá zkratka pro východní Německo (SRN), ale také zkratka pro dance dance revolution. Kamarádka mi půjčila podložku a tak i já si s tím mohl něco zkusit (i když to není žádná novinka). Zkoušel jsem základní taneční hru a na pohyb a jeho koordinaci je to dost energii čerpající. Jako aerobik řeklo by se. Přitom člověk musí trénovat také soustředění na povely a může se postupem času zlepšovat a postupovat na těžší taneční kreace. Škoda, že standardně hra nezapojuje ruce. Aktivní hráč tak musí ruce zapojovat z vlastní vůle. Pěkné je, že je možné (u hardcore hráčů) si písně zpívat na základě karaoke textu, který se zobrazuje spolu s tanečními kroky (což teda jsou jen 4 základní směry + jejich dvounohé kombinace).
Čeho si hodně cením je inteligence výrobce - podložka se totiž hlásí jako gamepad (i když ten jinak rád nemám). Tím pádem 1) je možné podložku užít na hraní obrovského množství her, což může být občas docela sranda (já zatím zkusil jen tu mafii, ale vzpomínám třeba na lord of the rings co jsem hrál s kamarádem a dělaly se tam různé komba - to ještě určitě zkusím) a 2) je možné připojit starý dobrý autohotkey a s podložkou udělat různé blbůstky - nechat jí hrát zvuky jako piáno; dát jí před dveře a užívat jako hlásič příchozích; vyťukáním tajného kódu odemknout počítač, či tajnou složku; ovládat s ní pana NXT (robota); nebo třeba ovládat přehrávání písniček či videa. Zároveň je možno připojit více podložek k počítači (což se dá zužitkovat i v těch standardních tanečních hrách). Safraporte musim to zkusit připojit k Athéně (ovladač pro gamepad jsem našel).
podložka


pětiletý chlapec a Mafia
Není mnoho mluvit o čem. Revoluce se tentokráte nekonala. Spíš jsem Vojtíška použil k tomu abych natočil tento nápad, při kterém jsem se nemohl natočit sám. U Vojty sleduju už delší dobu, jak se zlepšují jeho schopnosti ovládat auto na počítači (jedná se o souseda co ke mně občas chodí za počítačem.). Pravdou je, že hraje stejně dobře (nebo spíš stejně špatně) na volantu, na klávesách i na této podložce. Poznatkem je leda to, že ho to moc nebavilo. Chlapec začal u mně občas hrát tak před dvěma roky. Zprvu jsem byl vůči jeho schopnostem dost skeptický - stále jsem ho musel oživovat a přidávat mu nové auto (konkrétně v GTA III). Mizerné období trvalo docela dlouho, ale pak se začal zlepšovat a dnes už se vcelku zvládá udržet na silnici. Potvrzuje se obecný styl učení řekl bych. Chlapec několik měsícu jen zkoušel s volantem dělat všechno možné a ukládal si v mozku do paměti co se děje. Teprve potom měl dostatek informací k tomu, aby dokázal úspěšně předpokladát jaký pohyb volantem bude mít jakou odezvu na monitoru a od té chvíle začal skutečně řídit.

zkusil jsem - sblížit DDR podložku, malého chlapce a Mafii I

Komentáře k článku:
Vaše jméno:
písmeno kvé:
----------