start | kultůra
kultůra - Czech press foto & cizí neštěstí
krátký odkaz - t.zvb.cz/t/cpf
podčlánky:

hodnocení článku: 1/5
Si řikám, že už jsem dlouho nepřispěl, tak musim něco napsat abych neztratil čtenáře (jako kdybych nějaký měl)

Na výstavě jsme byli před časem na Staroměstské radnici. Nemohu říci, že by tam bylo něco extra revolučního. Počet fotek byl jen tak tak aby člověk udržel adekvátní pozornost. Co stojí za zmínku je fotka padajících svatebčanů u které jsem se zastavil několikrát a pokaždé jsem se od srdce zasmál (jistě pokud bych byl navštívil výstavu sám, tak bych se tolik nesmál - to ovlivňuje přítomnost dalších osob).

Co bylo na té fotce? Vpodstatě šlo o celý jeden mimo soutěžní panel o tragédii na tajné svatbě. Hlavním bodem byla fotografie svatebčanů, kteří se fotili na mostku u hrádku v lese a v tu chvíli se pod nimi propadl dřevěný můstek. Bohužel mnozí svatebčané nedopadli dobře a nejhůře pak dokonce sama nevěsta, kterou musel transportovat vrtulník. Na panelu bylo dále zachyceno vše okolo tohoto neštěstí. Fotografie místa z dálky, příjezd svatebčanů (kteří ještě netušili že jsou součástí svatby), slavnost a poté zase příjezd hasičů, fronta vozidel na silnici a odlet helikoptéry. Pěkná černobílá dokumentace. Bohužel se mi nepovedlo an internetu najít právě tu dotyčnou fotografii na níž přítomní z mostku padají do propasti. Asi je součástí rodinného alba.
odkaz na článek čt24

No ale proč to píšu?
Chci se snad pochlubit tím, že se směju cizímu neštěstí? A kupodivu ano. Smál jsem se tomu a říkám si, že nemá smysl se za to stydět. Však jaký smysl má ta situace mít, když už ne alespoň trochu smíchu? Kdyby se to stalo mně tak bych byl byl rád, aby to jiné lidi potěšilo (mimo to teda, že by mně to docela asi bolelo což mně samozřejmě mrzí). Ze všech fotek co na výstavě byly byla právě tahle tou nejvíce nabitou. Nabitou akcí, emocemi. Velká neštěstí veselá nejsou. Tohle je zdá se dosti odlišná situace. Každopádně to odráží celý pohled na svět. Nerozumím smyslu toho proč při umírání (či katastrofách obecně) by se měli lidé mračit. Raděj bych při tom pronesl nějaký kvalitní vtip. Bohužel to asi chce vybrat si smrt dobře. Není moc času na přemýšlení, když se pod vámi řítí mostek.
Zvlášť ve chvílích, kdy už není možné situaci změnit mi připadá dobré udržet si smysl pro humor. Právě v takových je myslím lepší, než panika.

A co teda ale bylo na té fotce?
V dolní části díra a v horní části tři sektory. V levém sektoru kulisa hrádečku, uprostřed hroutící se mostek z něhož padají překvapení svatebčané. O to zajímavější je sektor pravý, kde se stále ještě slaví svatba (fotka je evidentně vyfocena právě v momentu, kde lidé ještě ani netuší co už se začlo dít). Jakási paní tam nabízí občerstvení lidem, kteří už jsou v letu. Jiný pán na přelomu sektorů se ještě drží zábradlí, které už visí ve vzduchu.


Komentáře k článku:
Vaše jméno:
písmeno kvé:
7.5.2011 22:05] :
----------