start | o mé silné stránce
o mé silné stránce - O redakčním systému tasemnice 2
krátký odkaz - t.zvb.cz/t/tasemnice
podčlánky:

hodnocení článku: 2/5

Strávil jsem nemálo času tvorbou nové tasemnice, tak jí věnuju pár řádek.
Tasemnice jak jinak je psaná v jazyce autohotkey.
Stávající (druhá) verze je jednodušší a uhlazenější. Jak už to bývá, byl její vývoj rychlejší, neboť už jsem psal přesně to co jsem potřeboval.
fetures: (čti fíčury, neboli vychytávky)
- komentáře - na ty sem hrdej. jsou ke každému článku a navíc se všecky dávaj i na hlavní stránku. Takže když Vás (nebo mně) zajímá jestli někdo nově komentoval mojí silnou stránku na jakémkoli místě, tak to na hlavní stránce můžete hnedle zjistit.
- online - narozdíl od předchozí tasemnice už tahleta nemá offline uložené soubory na mém počítači. Všechno je na serveru a navíc stránky uz se neskládají z kousků ve chvíli, kdy je publikuju, ale až teprve ve chvíli, kdy si Vy stránku otevřete (díky PHP). To je velmi praktické, protože můžu v případě potřeby prostě upravit soubor na ftp a změna se hned projeví (předtím jsem musel měnit několik souborů a nebo složitě znovu publikovat článek)
- editace - To uměla i stará tasemnice, ale je to pěkná funkce. Prostě si v prohlížeči otevřu článek, co chci změnit, zmáčknu win+f7 a tasemnice mi otevře obsah článku k editaci.

Co už bych jako feature neřekl je jakési polohtml, v němž se v tasemnici edituje. No nejlepší asi bude když Vám udělám obrázek okna. I když se v html extra nevyznám, tak jsem rád, že můžu rovnou psát jakékoli html tagy přímo do článků a to i včetně youtube videií a podobně.
Nutno říci, že se znalostí PHP by bylo snadné udělat rovnou redakční systém na stránce, ale to se mi nechtělo :-)

A proč jsem to sakra dělal?
Opět jak to už bývá. Nejdřív jsem měl zkouškové období a během toho člověk vymejšlí všecko možný krom toho co zrovna má dělat. Chtěl jsem udělat PF přání a při té příležitosti jsem toužil mít u článků komentáře. Při té příležitosti jsem odhalil pár tajů PHP (je dost jednoduché). Nakonec to dopadlo tím, že jsem rozmyslel komplet nový systém a pak nezbylo než to celé muset napsat + všecky články pak publikovat znova (to šlo nakonec naštěstí dost rychle)

tasemnice
Komentáře k článku:
Vaše jméno:
písmeno kvé:
----------